بسیاری از بیماران هنگامی که از بیمارستان مرخص می شوند همچنان بایستی تحت مراقبت شبانه روزی قرار بگیرند. همراهان و خانواده بیمار به دلیل مشغله های فراوان نمی توانند به مدت طولانی از بیمار مراقبت کنند. بخصوص اینکه مراقبت از بیمار در منزل کار هرکسی نیست و به پرستار متخصص یا مراقب کارآزموده به همراه تجهیزات پزشکی احتیاج است.

نگهداری و پرستاری از بیمار در منزل علاوه بر اینکه از نظر هزینه‌های نگهداری در مقایسه با بیمارستان بسیار به صرفه‌تر است، باعث ایجاد مزیت‌های متعدد دیگری نیز می‌شود که در تصمیم‌گیری خانواده‌ها برای استفاده از این خدمات اثرگذار هستند.

در ادامه به فواید مراقبت از بیمار توسط پرستار متخصص می پردازیم:

مراقبت از بیمار در منزل توسط مراقب متخصص

پرستار یا مراقب متخصص بیمار می تواند همیشه در دسترس بیمار باشد. این خیلی مهم است زمانی که سرکار هستید و یا به دلایل دیگری در خانه حضور ندارید شخصی در منزل حضور داشته باشد که بتواند به نیازهای بیمار پاسخ سریع دهد. پرستار متخصص شرایط را ارزیابی کرده و آرامش بیمار را فراهم می کند.

همچنین او می تواند برنامه زندگی روزانه بیمار را طبق روال عادی پیش ببرد. استحمام، کمک به نظافت شخصی و یادآوری زمان دارو ها باعث می شود عزت و احترام بیمار و یا سالمند حفظ گردد.

دسترسی به پرستار و مراقب متخصص در خانه

وقتی شما یک پرستار متخصص در خانه دارید می تواند خیالتان از هر نظر راحت باشد. مراقبت از بیمار در منزل توسط شخص کارآزموده و آگاه در مورد تجهیزات پزشکی به شما این اطمینان را می دهد که هر زمان نیاز باشد خیلی سریع به نیازهای پیچیده بیمارتان پاسخ داده خواهد شد.

تغذیه و رژیم غذایی مناسب

آیا عزیزان شما برای سلامتشان باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند؟ بزرگسالان ۶۵ سال به بالا، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و کسانی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند. احتمالا باید از مصرف بعضی غذاها پرهیز کنند. مثل غذاهای چرب و شیرین.

افزایش سن، کم تحرکی، آسیب دیدگی و بیماری، اغلب باعث لاغری و ناتوانی می گردد. مراقبت در منزل به همراه رژیم غذایی سالم، وعده های غذایی حاوی ویتامین و مواد مقوی و بخصوص پخت خانگی می تواند انرژی از دست رفته را به بیمار بازگردانده و از سوءتغذیه او جلوگیری کند.

مدیریت دارو

اگر فرد بیمار چند نسخه دارد و از داروهای مختلف استفاده می کند. احتمالا مدیریت مصرف به موقع آن ها و همینطور تزریقات برایتان ساده نیست. پرستار متخصص می تواند شما را مطمئن کند که دارو ها در زمان مناسب توسط بیمار دریافت شده است و همینطور از تداخل دارویی جلوگیری کند.

پرستاری، مراقبت و همراهی

چه کسی می تواند تاثیر روابط اجتماعی را انکار کند؟ تحقیقات نشان می دهد افراد سالمند و بیماران با تعاملات اجتماعی سالمتر می شوند. فرد مراقب بیمار می تواند همراه خوبی برای هم صحبتی، تماشای فیلم، پیاده روی، مطالعه، خوردن غذا و سایر فعالیت ها گردد. پس از مدتی او به یک دوست و همراه تبدیل می شود. همراهی در خرید مواد غذایی و یا مراجعه به مطب پزشک از مزایای دیگر مراقبت از بیمار در منزل است که برای آسودگی سالمندان مهم است.

بهبودی سریع 

تحقیقات نشان داده است نشانه های بیماری در افراد مبتلا به بیماری های مزمن که خدمات پرستاری در منزل دریافت کرده اند پس از مدتی کمتر شده است. مثل ذات الریه، دیابت و COPD (یک نوع بیماری انسداد ریوی مزمن)

تمرکز و پشتیبانی

همه ما خیلی خوب می دانیم تراکم بیماران و نفرات محدود پرستاران این اجازه را به آن ها نمی دهد تا به طور مداوم به یک بیمار رسیدگی کنند. اما از مزایای مراقبت از بیمار در منزل همین و بس که پرستار تمام وقت در اختیارتان خواهد بود. به همین سبب پیوند عاطفی میان بیمار و پرستار شکل گرفته، بیمار اعتماد کامل به او خواهد داشت و پرستار هم با درد ها، بیماری و شخصیت بیمار به خوبی آشنا خواهد شد.

صرفه جویی در هزینه ها

یکی از مهم ترین مزایای پرستار در منزل صرفه جویی در هزینه ها است. بسیاری از بیماران به تجهیزات پزشکی و مراقبت خاص احتیاج ندارند. در بیمارستان به دلیل اشغال تخت و پرسنلی که در شیفت های مختلف مراقب بیمار هستند، هزینه های بسیاری به خانواده تحمیل خواهد شد. پس منطقی است که از خدمات مراقبت از بیمار در خانه بهره ببرید ضمن اینکه در این صورت یک پرستار تمام وقت در اختیارتان خواهد بود.

مرکز خدمات پرستاری عاطفه برایتان سلامتی و آرامش آرزو می کند.

منبع: /blog.bayada.com/

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *